Koło Przyjaciół Radia Maryja przy parafii pw. Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w Kętach – Podlesiu zastało założone w dniu 14 maja 1997 roku za zgodą czcigodnego księdza kanonika Gustawa Paranycza. Założycielami byli: Franciszka Fabia, Tadeusz Surma i Maria Wanio.

Nasze KPRM liczy 35 osób. Opracowany został regulamin do użytku wewnętrznego, który obowiązuje każdego członka. Spotkanie formacyjne odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca, po Mszy Świętej wieczornej. Nasze Radio Maryja i telewizję TRWAM wspieramy modlitwą i darami materialnymi. Bierzemy udział w różnych akcjach, prowadzonych przez Radio Maryja, a szczególnie w obronę życia człowieka. Urządzamy spotkania opłatkowe i okolicznościowe. Raz w roku w drugą niedzielę lipca jesteśmy z całą Rodziną Radia Maryja na Jasnej Górze. Byliśmy na kilku pielgrzymkach w różnych sanktuariach. Rozprowadzamy nasze czasopismo Rodzina Radia Maryja, a także książki z Fundacji NASZA PRZYSZŁOŚĆ w Szczecinku. Od roku uczestniczymy czynnie w nabożeństwach pierwszosobotnich. Udzielamy porad jak przyłączyć się do telefonii w Rodzinie.

Bardzo serdecznie zapraszamy do naszego KPRM wszystkich sympatyków katolickich mediów.